Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

1. Alıcı, ürün siparişi verdikten sonra, ürün bedelini Pertek Süt Ürünleri tarafından yönetilen, bankadaki güvenli havuz hesabına transfer eder. Ürünün satıldığı ve bedelinin alıcı tarafından ödendiği Satıcıya Pertek Süt Ürünleri  tarafından bildirilir.

2. Satıcı, ürünü, alıcı Güvenli Havuz Hesaba ödeme yaptıktan sonra 3 (üç) gün içinde alıcının adresine gönderir ve gönderi bilgilerinin siteye girişini sağlar. Gönderilen ürünü teslim alan alıcı, ürünün sitede belirtilen niteliklere ve şartlara uygun olduğunu ürün kargolandıktan sonraki 3 (üç) gün+24 saat içinde site üzerinden onaylar ve böylece ürün bedelinin satıcının Pertek Süt Ürünleri hesabına transfer edilmesine onay verir. Bu süre içinde onay verilmeyen veya iade talebi olmayan ürünler otomatik olarak onaylanmış olarak işlem görür, ve ürün bedeli ,onay işleminden 3 iş günü sonrasında, Pertek Süt Ürünleri’nin komisyonu kesilerek ,Satıcı’nın Pertek Süt Ürünleri hesabına geçer. Satıcı’nın Pertek Süt Ürünleri hesabındaki parasını, kendi banka hesabına aktarılması talebinden 3 iş günü sonrasında , havale /eft işlemi gerçekleştirilir.

3. Alıcı, Satıcı tarafından kendisine gönderilen Ürün’ün Pertek Süt Ürünleri sitesinde belirtilen Satıcı’nın belirttiği bilgilere ve/veya fotoğraflara uymadığı için kabul etmemesi halinde, Ürün’ü Satıcı’ya iade edeceğini ve Ürün bedelinin kendisine iade edilmesi için Pertek Süt Ürünleri’ne işlem talebinde bulunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, aşağıdaki durumlardan biriyle karşılaşıldığı durumda ürünü iade talebi yapabilir.

  • Hasarlı ürün
  • Yanlış ürün
  • Eksik yollanmış ürünler
  • Replika veya taklit ürünler

Alıcı teslim almış olduğu ürün, site üzerinde gösterilenden ve/veya tanımlanandan açıkça farklı olduğu durumda, en geç 3 gün +24 saat içinde destek ekibimizle info@perteksuturunleri.com adresinden irtibata geçmeli ve iade edilmek istenen ürünün iade sebebini belirten fotoğraf ve detaylı bir tanımlamasını paylaşmalıdır. İncelemelerin ardından, beyanın doğrulanması halinde, ürünün 3 gün içinde satıcının gönderiyi yaptığı  adresine geri kargolaması istenir ve ürün satıcıya geri kargolandıktan sonraki 3 gün + 24 saat içinde Pertek Süt Ürünleri  Güvenli Hesap’ta tutulan, ilgili Ürün’e ait satış bedeli Alıcı’nın hesabına geri gönderileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. İade kargo ücreti alıcıya aittir.

4. Alıcı İade edilen ürünü teslim aldıktan sonra ürünün eksiksiz olarak kendisine ulaştığını 3 gün içerisinde sistemimiz üzerinden beyan eder. 3 gün içerisinde beyanda bulunmaz ise iade otomatik olarak kabul edilmiş sayılır ve alıcının ödediği ücret nereden ve hangi usül ile ödenmiş ise aynı şekilde ve aynı hesaba geri aktarılır. İade geri ödemeleri Pazartesi, veya tatil ise takip eden ilk iş gününde yapılır. İade işlemlerinden %5 servis bedeli kesintisi yapılır.

4. Satıcı, ürünü satış bedeli ödendikten sonraki 3 gün içinde kargolayıp ürünün alıcıya teslimini sağlamaz ise ürün/hizmet bedeli güvenli havuz hesaptan alıcıya iade edilir.

5 . Alıcı, ürün kargolandıktan sonraki 3 (üç) gün+24 saat içinde onay veya iade bildiriminde bulunmazsa, ürün otomatik olarak onaylanmış kabul edilir, ürün bedeli onayın ,3 iş günü sonrasında, Pertek Süt Ürünleri’nin komisyonu kesilerek ,Satıcı’nın Pertek Süt Ürünleri hesabına geçer. Satıcı’nın Pertek Süt Ürünleri hesabındaki parasını, kendi banka hesabına aktarılmasını Pertek Süt Ürünleri’nden talebinden 3 iş günü sonrasında , havale /eft işlemi gerçekleştirilir.

6. Pertek Süt Ürünleri , alıcı ve satıcı arasında yaşanabilecek anlaşmazlık durumunda, taraflar bir uzlaşmaya varana kadar veya bir mahkeme/hakem heyeti kararı alınana kadar, ürün bedelini güvenli havuz hesapta bloke etme hakkına sahiptir.

Aracı Hizmet Sağlayıcı işbu kullanıcı sözleşmesinde tanımlanan İyzivo Ödeme Sistemi nin işleyişini sağlamak amacıyla Satıcı, satışa sunduğu ürünlere ilişkin bedellerin kendi nam ve hesabına Alıcı’dan tahsil edilmesi konusuna münhasır olarak, Pertek Süt Ürünleri temsilci olarak atamaktadır. Alıcı, ürünlere ilişkin ödemeyi Satıcı’nın temsilcisi sıfatıyla Pertek Süt Ürünleri’ne yapmakla alım-satım akdi kapsamında ödeme yükümlülüğünü ifa edecektir. Yukarıda belirtilen temsil yetkisinin Satıcı tarafından iptal edilmesi halinde Pertek Süt Ürünleri , kullanıcı sözleşmesini feshetme ve Satıcı’nın üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanıcılar, İyzico Ödeme Sisteminden ve Pertek Süt Ürünleri  hizmetlerinden faydalanılarak alınıp satılan ürünlerin satışından veya satışa bağlı işlemlerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerinden veya ürünün ithal edilmesi halinde ithali ile ilgili her türlü vergi, fon, ceza, sair yükümlülükten sorumludurlar.